Tel.32 222 32 16 email: kontakt@salusdent.pl

Protezy na implantach Dla pacjenta

Proteza akrylowa oparta na implantach jest najlepszym rozwiązaniem w przypadku osób, które utraciły wszystkie zęby i mają trudności w użytkowaniu protezy. Tradycyjne protezy nie są stabilne i często wymagają używania klejów do protez. Uciskają dziąsło i mogą powodować liczne rany. 

Rozwiązaniem w tej sytuacji może być zastosowanie protez stabilizowanych implantami stomatologicznymi, czyli tytanowymi śrubami wkręcanymi w w kość, których zadaniem jest zastąpienie naturalnego korzenia zęba. W przeciwieństwie do "zwykłych" protez są one znacznie stabilniejsze, zwiększają komfort żucia, a także umożliwiają łatwe wyjęcie do czyszczenia.

Wykonanie takich protez odbywa się w kilku etapach i jest przeprowadzany bezboleśnie w znieczuleniu miejscowym.

Pierwszym z nich jest wszczepienie (wkręcenie) w wyrostek zębodołowy dwóch, trzech lub czterech implantów, które zrastają się z kością w ciągu 2-3 miesięcy. Po tym czasie dentysta odkręca śruby zamykające i zakłada śruby gojące, których zadaniem jest wygojenie błony śluzowej nad implantem. Kilkanaście dni później także śruby gojące zostają odkręcone a w ich miejsce przykręca się tzw. filary kulkowe, które służą za podstawę mocowania protezy.

Kolejnym etapem leczenia jest pobranie od pacjenta wycisków na podstawie których protetyk wykonuje indywidualnie dobraną protezę.

Proteza stabilizowana implantami może być wykonana w przypadku większości pacjentów z bezzębiem. Wymaga jednak wcześniejszej konsultacji i wykonania zdjęć RTG dla oceny warunków kostnych. Komfort takiego rozwiązania jest porównywalny ze znacznie droższym zabiegiem wstawienia mostów porcelanowych na implantach. 

 

 

 • Kontakt z nami

  Salus Dent
  41-408 Mysłowice (Wesoła)
  ul. 11 Listopada 1

  tel.: 601 515 565, 32 222-32-16


  Godziny otwarcia:
  wtorek 12:00 do 18:00
  środa, czwartek 12:00 do 20:00
  piątek, sobota 12:00 do 18:00

  czytaj więcej

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej